Strona główna

Aktualności

28.09.2022

Zgłoś placówkę do udziału w IV edycji akcji “Dzieci uczą rodziców”!

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci, dostarczenie darmow…
Czytaj więcej
O nas

Centrum Rozwoju Lokalnego

Centrum Rozwoju Lokalnego (CRL) jest stowarzyszeniem posiadającym status organizacji pożytku publicznego (OPP, które od wielu lat aktywnie działa na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych, inicjując i wspierając przedsięwzięcia o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Centrum Rozwoju Lokalnego w swoich działaniach kładzie istotny nacisk na wspieranie procesu edukacji dzieci i młodzieży w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo, ekologia czy zdrowy i aktywny tryb życia. Czego dowodem jest organizacja szeregu inicjatyw o charakterze edukacyjnym takich jak: „Bezpieczni po zmierzchu”, „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, „#SegregujeMY”, „E-wolontariat” oraz „Edukujesz-Ratujesz”. Centrum Rozwoju Lokalnego jest organizatorem, realizowanej od 2019 roku ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” – akcji, w której każdego roku uczestniczą setki tysięcy dzieci z całej Polski.
„Wspieramy ludzi z marzeniami” – hasło przewodnie Centrum Rozwoju Lokalnego, które znajduje swoje odzwierciedlenie w działaniach na rzecz potrzebujących. CRL organizuje zbiórki środków, a także pomaga zbierać środki pochodzące z 1% podatku.

Dowiedz się więcej

CRL w liczbach

Aktywni partnerzy

Brak danych

Zebraliśmy łącznie

Brak danych

Aktywnych inicjatyw

Brak danych

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Kto może utworzyć konto na portalu wspierajmarzenia.pl?

Na portalu wspierajmarzenia.pl konto użytkownika może utworzyć każdy podmiot (pełnoletnia osoba fizyczna, firma, organizacja, instytucja ) zainteresowany utworzeniem zbiórki lub zbieraniem 1% podatku.

Warunkiem utworzenia konta jest akceptacja regulaminu portalu.

Czy posiadanie konta na portalu jest darmowe?

Utworzenie i prowadzenie konta użytkownika na portalu wspierajmarzenia.pl jest darmowe.

W jaki sposób można zbierać środki za pośrednictwem portalu?

Na portalu wspierajmarzenia.pl można zbierać środki na dwa sposoby:

a) tworząc zbiórkę środków
b) zbierając środki pochodzące z 1% podatku,

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminach, które są zamieszczone w sekcji „do pobrania”

Na jaki cel można zbierać środki poprzez zbiórki?

Za pośrednictwem portalu można zbierać środki na dowolny cel. Cel zbiórki musi być zgodny z regulaminem portalu, a także przepisami prawa obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zbieraj z nami

Centrum Rozwoju Lokalnego posiada status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możemy ubiegać się o wsparcie w ramach 1% podatku dochodowego. Organizacje, które samodzielnie nie są w stanie ubiegać się o wsparcie w ramach 1%, mogą zgłosić się do nas. Mechanizm wsparcia jest bardzo prosty. Centrum Rozwoju Lokalnego użycza swojego numeru KRS, który podatnik wpisuje w odpowiednią rubrykę sporządzając roczne rozliczenie. Oprócz numeru KRS należy podać także tzw. „cel szczegółowy” odpowiedni dla danego podmiotu uzyskującego wsparcie. Podstawową ideą akcji jest podniesienie świadomości lokalnej społeczności w kwestii 1% podatku, który corocznie przekazywany jest na rzecz organizacji pożytku publicznego. Bardzo ważny jest świadomy wybór celu, na jaki te pieniądze zostaną przeznaczone. Wybierając lokalne organizacje i inicjatywy możemy w naoczny sposób zdiagnozować efektywność wydatkowania przekazanego przez nas wsparcia, a także bezpośrednio czerpać korzyści ze sfinansowanych przez nas działań.

Skip to content