Nasze inicjatywy

Dzięki środkom pochodzącym z 1% podatku i wsparciu darczyńców Centrum Rozwoju Lokalnego może organizować inicjatywy, które docierają do setek tysięcy osób z całej Polski. CRL ma na swoim koncie organizację wielu przedsięwzięć adresowanych do mieszkańców Polski w każdym wieku. Jednym z głównych obszarów działalności Centrum Rozwoju Lokalnego jest edukacja dzieci i młodzieży w tak istotnych obszarach, jak bezpieczeństwo czy ekologia.

Aktualnie realizowane inicjatywy

Dzieci uczą rodziców

Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku ogólnopolska akcja edukacyjna, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.

W ramach akcji każdego miesiąca uczestniczące placówki otrzymują DARMOWE materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.

W trakcie trwania trzech edycji akcji zostały zrealizowane 23 tematyczne lekcje, w których uczestniczyły setki tysięcy dzieci z całej Polski. W roku szkolnym 2022/2023 jest realizowana czwarta edycja akcji “Dzieci uczą rodziców”.


Edukujesz-Ratujesz

„Edukujesz-Ratujesz” to ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna realizowana o od grudnia 2021 roku. Wiedząc, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa, Centrum Rozwoju Lokalnego podjęło się organizacji inicjatywy, która będzie wspierać proces przyswajania wiedzy z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także wspomagać działania profilaktyczne prowadzone przez takie instytucje jak m.in. Policja, Straż Pożarna i GOPR.

W ramach akcji uczestniczące placówki organizują przedsięwzięcie o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym, a także przeprowadzają zbiórkę środków na opracowanie materiałów edukacyjnych dla instytucji zajmujących się profilaktyką.


E-wolontariat

E-wolontariat to ogólnopolska akcja społeczna, ukierunkowana na budowę ogólnopolskiej drużyny wolontariuszy, która działając przez internet inicjuje przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym i wspiera inicjatywy realizowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego.

W ramach „E-wolontariatu” uczestnicy otrzymują do wykonania różne „misje” – zadania, których tematyka jest niezwykle rozległa. Akcja „E-wolontariat” jest adresowana do osób w każdym wieku.


Charytatywna zbiórka książek

Charytatywna zbiórka książek  to inicjatywa Centrum Rozwoju Lokalnego, której celem zebranie książek, które zostaną wystawione na aukcje. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na organizację akcji “Dzieci uczą rodziców”.

Dzięki zaangażowaniu i olbrzymiemu wsparciu wielu osób udało się już uzbierać ponad 5000 książek.

Skip to content